Slideshow Image 1

En çok okunan

sibel-tuzun-kral-tv-muzik-odulleri-2012-s

Online Üyeler

0 kullanıcı ve 38 ziyaretçi online

  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt
  • Yazdır
  • Eposta
  • paylaş
  • yorumlar
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sibel Tüzün survivor 2012
Sibel Tüzün, Survivor yarışmasına katılacak olmanın heyecanını yaşıyor. Yarışma sayesinde fazla kontrolcü olmaktan dolayı duyduğu sıkıntıdan kurtulabileceği için mutlu olduğunu söyleyen Sibel Tüzün, Dominik Cumhuriyeti'ne gitmeden önce yaptığı hazırlıkları, korkuları ve rakipleriyle ilgili düşündüklerini AKŞAM LIFE'a anlattı.


- Survivor'a katılacağınızı hayal eder miydiniz?
Aklımın ucundan bile geçmeyen bir şeydi aslında. Çekeceğim yeni klibin prodüksiyon toplantısında geldi telefon. 'Survivor için sizinle görüşmek istiyoruz' dediler. 'Hadi canım!' dedim. Çok şaşırdım, beni düşünecekleri aklıma gelmezdi. İçinde bulunduğumuz toplantı o anda bitti tabii ki. Toplantının ortasına bomba düşmüş gibi oldu. Meğerse herkes beni o yarışmaya yakıştırıyormuş. Zaten Acun'la görüşmeye gittiğimde ilk sorduğum soru 'Gerçek mi?' oldu.
 

- Siz yarışmayı izliyor muydunuz?
Normalde çok fazla televizyon izleyen biri değilim. Geçen yıl birkaç kez izledim yarışmayı. Twitter'da o kadar gündem oldu ki, izleme gereği duydum. Enteresan geldi. Dediğim gibi ben teklifi aldığımda şaşırdım fakat yakın çevremde herkes 'biz zaten her izleyişimizde bu işte Sibel olmalı' diyorduk şeklinde yorum yaptı.
 

- Kabul etme nedenleriniz nelerdi peki?
Teklif çok cazip geldi. Ben doğayı çok seviyorum. İşim burada yaşamayı gerektirmese, ben gidip bir köyde yaşarım. Toprakla uyum içinde olmayı, yeşili görmeyi çok seviyorum. Normal hayatımın akışında da arar ara kaçmak isterim. Kimsenin olmadığı, doğayla baş başa kalabileceğim yerlerde. Dominik'te, henüz hiç görmediğim ve dünyanın diğer ucundaki bir yerde yarışacak olmak heyecanlandırıyor. İzole, tecrit bir hayat yaşamak beni cezbediyor.
 

'SONRADAN KÖYLÜYÜM'O HAYATI SEVERİM
- Korkularınız var mı?
Haber alamamak sıkıntılı bir durum... Çok kontrolcü bir kadınım. İş hayatında da ev hayatında da her şeyden haberdar olmak isteyen biriyim. Annelerin hepsi kontrolcüdür ama bu bende biraz fazla. Bu denli kontrolcü olmak aslında çok da sağlıklı bir şey değil. Bu belki de bana sunulmuş bir eğitim dönemi. Kendimi eğitmem için bir şans. Normal insan haline döneceğim. Korkutuyor demek doğru değil belki ama sıkıntılı olacak. Bir yandan da bunun ihtiyaç dahilinde bana sunulduğuna inanıyorum. Burada trafikteyken 'iyi ki gidiyorum' dediğim oluyor. Orada daha az sinirleneceğimi düşünüyorum.
 

- Survivor fiziki olduğu kadar da psikolojik test süreci gibi bir yarışma. Bu testten başarılı çıkacağınıza inanıyor musunuz?
Kesinlikle. Oyunları kazanmak değil olay, öncesinde bir adaptasyon süreci var ki, bu en önemlisi bence. Açlık bir diğer önemli faktör... Kan şekeri düşünce hassaslaşıyorsunuz. Bir de kadınların hormonal dezavantajları söz konusu. Bütün bunlar orda nasıl tınlar bilemiyorum. Hayatla ilgili her şeyi yeniden öğrenmeye gidiyorum. Bana buradan her şeyle başa çıkarım gibi geliyor. Ben 'sonradan köylü'yümdür. Severim o hayatı. Ne gerekiyorsa yaparım. Ağaca tırmanmaktan korkarım aslında ama zorda kalınca tepesine kadar çıkarım.
 

- Arkanızdan konuşulursa tepkiniz ne olur?
Ben durumu çözmeye çalışırım. Olaylar tek taraflı değildir. Belki de problem bendedir diye düşünüp, konuşarak sonuca ulaşmaya çalışırım. Zıtlaşmanın kimseye bir faydası olacağına inanmıyorum.
 

KAS GÜCÜM YETERSİZ!
- Spor yaparak hazırlandığınızı biliyoruz. Peki aç kalmaya hazır mısınız? Bunun için denemeler yapıyor musunuz?
Sportif hazırlığımın sebebi kas gücümün yetersiz olması. Fiziken kaslı gibi görünüyorum belki ama hiç öyle değilim. 'Ne kadar aç kalırım' diye düşünmedim hiç aslında ama belki de denemeliyim (gülüyor).
 

- Survivor hayatınızda neleri değiştirecek?
Ben şu an istediğim gibi sokaklarda gezip dolaşabilen biriyim. Yarışma sonrası böyle bir özgürlüğüm olmayacağını biliyorum. Öte yandan sektör öyle bir hale geldi ki, artık yaptığınız müziği insanlara duyurmak çok zor. İşi müzik olanlar, işlerini eğlence sektörünün başka öğeleriyle beslemek zorundalar. Televizyon bunlardan biri ve Survivor televizyondaki en iyi proje kendi alanında. Benim müziğime popülariteme çok şey kazandıracağını düşünüyorum.
 

KIZIMI İZLERKEN GÖZLERİM DOLUYOR
Survivor adasında en çok kızını özleyeceğini ifade eden Sibel Tüzün, korkularını şu sözlerle ifade ediyor: Kızımla oturup konuşuyoruz. Ben yokken neler yapması gerektiğini anlatıyorum. Bazen onu izlerken dalıp gidiyorum uzun süre ve gözlerim doluyor. Adada onu hatırladığımda, aklımda bir resim olsun diye derin derin bakıyorum. Ben Türkiye'de değilken babasıyla kalacak. Kendi evimizdeki düzenini, babasının evine taşımakla meşgulüz şu sıralar. Aslında onun için keyifli bir dönem olacağı kesin. Benim yokluğumda herkes fazlasıyla ilgi gösterecek ona.
 

Sibel Tüzün'den rakip analizi
Mustafa Topaloğlu: Mustafa hayata pozitif ve farklı bakan bir adam. Yanınızda onun gibi biri olması büyük avantaj. O tek lafıyla bizi başka bir moda taşıyabilir.
Alp Kırşan: Hiperaktif. Doğada yaşamaya alışkın ve kuvvetli.
Doğuş: Çok fazla tanımıyorum ama atletik ve kuvvetli bir adam. Sokaktan gelmesinin avantajlarını kullanacaktır. Doğuş orada başarılı olacak özelliklere sahip.
Merve Büyüksaraç: Daha çok genç. Çok heyecanlı. Duru ve kırılgan. Spor yapıyor mu, fiziki gücü nasıl bilmiyorum!
Almeda Abazi: Çok kararlı ve disiplinli. Sıkı hazırlanıyor.
Nihat: İki kez görüştük. Genel toplantıda ve check-up'lar sırasında. Kuvvetli karakter.
Nez: Dans geçmişi olduğu için denge oyunlarının favorisi bence.

Röportaj: Önder SARIAHMETOĞLU 

Yorum Ekle

Make sure you enter the (*) required information where indicated. Basic HTML code is allowed.

Hayal Kahvesi

----

events

Resimler

sibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottom

İletişim

MENAJERLİK, BOOKING: YELDA ÖNEN- SU ORGANİZASYON
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 0533 711 56 81
İLETİŞİM DANIŞMANI: Özgür Aras PR Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 0212 272 17 64 - 65
RADYO PR DANIŞMANI: Mine Ayman

Sosyal ağlar

Bizi takip edin:

facebook

twitter

youtube