Slideshow Image 1

En çok okunan

Online Üyeler

0 kullanıcı ve 51 ziyaretçi online

Resimler

sibel-mod-smallsibel-mod-smallsibel-mod-smallsibel-mod-smallsibel-mod-smallsibel-mod-small


Saten Albümü Kırmızı Tadında

Yazan  Salı, 11 Ekim 2011 08:29
  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt
  • Yazdır
  • Eposta
  • paylaş
  • yorumlar
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

erkeklere-kanmayin-sibel-tuzun-1
Eurovision Şarkı Yarışmasından sonra bir süre sessizliğe giren SİBEL TÜZÜN , "SATEN" albümünü, Eurovision için önerilerini ve gerçekleştirdiği showu Michael Kuyucu 'ya anlattı.

Albüm Yapmayı Özledim
Eurovision sonrası hepimizin pestili çıkmıştı zaten hepimiz bir altı ay kadar dinlendik.Ondan sonra bir sinema filmim oldu. İki tane tiyatro projem oldu.Bir tanesi Brodway müzikali bir tanesi çağdaş tiyatro...Ondan sonra sahne projelerine ağırlık verdim. 2008'de bir single çıktı. Jazz projelerim vardı, farklı türlü kabare projelerim vardı onları yaptım. Artık 2009'un sonunda da dedim ki "bende özledim evet albüm yapma zamanı geldi" dedim.
 

3 Saatte 70 Şarkı Söylüyorum
Ben çok farklı müzikler dinliyorum. O müzikleri üretmeyi ve yorumlamayıda seviyorum. Zaten bu isteğimide daha sonra ben sahne show'u , haline getirdim. Madem ki ben bundan keyif alıyorum "o zaman ben bunu sahneliyeyim" dedim. Kabare tarzında bir sahne show'u hazırladım.Bu showun repertuarı 50'lerden başlıyor 90'ların sonlarına kadar bütün yabancı hitler ve Majör müzik tarzları var. Aşağı - yukarı 11 tane kostüm değiştiriyorum, bir sürü peruk takıyorum, orkestrada'da kostümler filan, epey yoğun . Öyle acayip bir 3 saatlik program 70'den fazla şarkı söylüyorum.


Saten , Kırmızı Tadında Bir Albüm
“Saten”' albümümde Kırmızı'nın nüansları var aslında... Zaten “Kırmızı”nın yaratılışında en büyük faktör olan Tansel Doğanay bu albümde de benimle birlikte çalıştı ve albümdeki beş şarkının da aranjesini yaptı. Üç şarkının bestesi,iki şarkının sözü bana ait dolaysıyla "Kırmızı" ile bir paralelliği var.


Erkekleri Tanıyın Çok Esprili Bir Şarkı
"Erkekleri Tanıyın" bu şarkıyı bir erkeğin yazması (1969 yılında Fecri Ebcioğlu yazdı) çok esprili bir şey, Bu şarkı çok enerjik bir şarkı, 1969'da yazılmış bir kitabı şu an okumakta zorlanırken,1969'da yazılmış bir şarkıyı aynı naifliği,aynı esprisiyle yine kucaklayabiliyoruz bu da Fecri Ebcioğlu'nun mühtiş başarısıdır.


Eurovision 2011 için 3 Adayım Var
Eurovision için üç adayım şöyle : 1. Tarkan , bunu açmak gerekirse şarkıcı olarak çok iyi bir şarkıcı sahneye inanılmaz yakışıyor bizim oy almaktan zorlandıgımız kuzey ulkelerinde ve balkan ülkelerinde çok seviliyor , çok tanınıyor , bizde onu seviyoruz yani bence Tarkan Eurovision'a gitmeli.


Bence iyi müzik olmalı iyi bir sahne show'u olmalı ve herşeyin ötesinde de iyi bir şarkıcı gitmeli gerçek bir şarkıcı gitmeli. Çünkü ordaki provalarda çok yogun günler geçiriyorsun ve saniye şaşmıyor dolayısıyla boyle bir tempo ve çalışmaya ancak şarkı söylemeyi bilen biri katlanabilir ve sahnede yara almadan kurtulabilir , başarabilir öbür türlü kendi ülkemizde de zaman zaman görüyoruz başka ülkelerde de görüyoruz detoneler filan... çok rahatsız ediyor o yüzden iyi bir şarkıcı iyi bir grup gidebilir.


2.Adayım Şebnem FERAH , bence önemli bir isimdir. 3.üncü adayım Kubat , Kubat'ında şarkıcılığını ben çok beğeniyorum ve çok farklı işler yapabileceğini düşünüyorum. Kubat modern ve müzik dinleyen bir çocuktur.Dolayısıyla karma bişey yapabilir çokta etkileyici bişey çıkartabilir.

Yorum Ekle

Make sure you enter the (*) required information where indicated. Basic HTML code is allowed.

Hayal Kahvesi

----

events

Resimler

sibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottomsibel-mod-bottom

İletişim

MENAJERLİK, BOOKING: YELDA ÖNEN- SU ORGANİZASYON
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 0533 711 56 81
İLETİŞİM DANIŞMANI: Özgür Aras PR Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 0212 272 17 64 - 65
RADYO PR DANIŞMANI: Mine Ayman

Sosyal ağlar

Bizi takip edin:

facebook

twitter

youtube